YÜZ GERME

YÜZ GERME

Yüz germe estetiği yüzün ve çenenin genel görünümünü iyileştirmek amacıyla yüz kırışıklıklarının görünümünü ve diğer yaşlanma bulgularını azaltmak amacıyla kullanılan bir uygulamadır. Yüz germe estetiği ile yaşlanmayı durdurmak mümkün olmasa da saati biraz geriye almak mümkün oluyor. Yüz görünümünü gençleştiren yüz germe estetiğinde bazı hastalar 7-15 yıl sonra ikinci bir müdahaleye gerek duyarken bazıları bunu hiç istemez. Bu da yüz germe estetiğinin uzun vadeli bir uygulama olduğunu gösteriyor.

Yaşamın sunduğu stres, yorgunluk ve hayat koşuşturmacası arasında yüzün hep aynı kalması mümkün olmuyor. Hele ki geçen yıllar da hesaba katıldığında sürekli genç görünmek mucize gibi görünüyor. Bu nedenle de çoğu kadın hasta yüz germe estetiğine gerek duyabiliyor. Diğer estetik operasyonların yanı sıra yüz germe estetiğinde uygun yaş kısıtlaması bulunmamaktadır. Kişi yüzünde deformasyonlar olduğunu gördüğünde ve aynaya baktığında mutsuz olduğunu hissettiği zaman doğru zaman gelmiş demektir.

Yüz germe estetiği ile sarkmış olan yüz bölümleri gerilerek daha düzgün bir görünüm sağlanmaktadır. Genel anestezi altında uygulanan bir işlem olan yüz germe estetiğinde orta yüz bölgesi için 2,5 saat, tüm yüz içinse 4 saatlik bir operasyon gerçekleştirilmektedir. Ameliyatın ardından göz altlarına elastik bantlar yapıştırılmakta ve belirli bir süre bu bantların kalması istenmektedir. Yüz germe estetiğinin ardından 2 hafta boyunca yüzde şişlikler olması normaldir. Aynı zamanda bu süre içinde morluklar da oluşabilmektedir. İşlemin sonrasında 1 hafta istirahat önerilmektedir. 1 hafta sonrasında evden çıkılması ve işe gidilmesi uygundur.

Yüz germe estetiği işleminin ardından yüzün eski haline dönmemesi için sağlıklı beslenme ve düzenli bakım uygulamalarının yapılması önerilmektedir. Aksi halde yüz germe işleminin etkisi çok uzun sürmeyecektir. Yaşlanma sadece doğal bir süreç değil, aynız amanda yaşam şeklinden de etkilenen bir durumdur.