KARIN GERME

KARIN GERME

Yıllar içinde kilo alıp verme ve hamilelik gibi durumlardan dolayı karında sarkmalar meydana gelebiliyor. Karın sarkmaları öne doğru eğilince daha fazla belirginleşmekte ve psikolojik olarak sorunlara neden olmaktadır. Ancak karın germe ameliyatı ile daha gergin bir karna kavuşmak mümkündür. Genellikle karın germe ameliyatının ardından kilo vermiş gibi görünürsünüz ve öz güveniniz artar. Karın kaslarında gevşeklik ve deri fazlalığının bulunması karın germe ameliyatı için gereken ortamın oluşmasını sağlar.

KARIN GERME AMELİYATI ÖNCESİNDE KİLO SABİTLENMELİ
Karın germe ameliyatında doğru sonucun alınabilmesi için kilo verme sürecinin bittiği ve kilonun sabitlendiği dönem beklenmelidir. Ameliyat sonrasında ek kilo verme durumunda karında gevşemenin tekrar olması muhtemeldir.

HAMİLELİK VE KARIN GERME
Eğer planlı bir hamilelik mevcutsa karın germe ameliyatı önerilmez. Çünkü hamilelikle beraber alınan kilolar hamilelik sonrasında verilecek, bu da tekrar sarkmalara neden olacaktır. Bu nedenle hamileliğin ardından ideal kilonuza ulaştığınızda karın germe ameliyatı uygulaması için doğru zamandasınız demektir. Bu zaman ise ortalama 1 senedir.

Karın germe ameliyatında karın duvarındaki fazla yağ ve deri çıkarılmaktadır. Aynı zamanda karın duvarındaki gevşemiş kaslar sıkıştırılmakta ve karın duvarı yeniden şekillendirilmektedir. Böylelikle daha sıkı bir görünüme kavuşursunuz.karın germe ameliyatı ile düz ve ince bir görünüm kazanılması hedeflenmektedir.

KARIN GERME AMELİYATI İÇİN UYGUN ADAY MISINIZ?
Karın germe ameliyatı için uygun adaylar diyet veya egzersizle karın dokusundaki fazla yağdan kurtulamayan kişiler için seçilmesi gereken bir yöntemdir. Diğer yandan en fazla kadın hastalar karın germe ameliyatını tercih etse de erkek hastalar da karın germe ameliyatı ile düz bir karna sahip olabilmektedir.

AMELİYAT SONRASI İYİLEŞME DÖNEMİ
Ameliyatın ardından aynı gün eve gidilebilmektedir. Ertesi gün yürümeye başlanması önerilmektedir. 3-4 gün sonrasında ise evden dışarı çıkmak mümkündür. Ancak işe dönüş için 2 hafta gibi bir süre geçmesi gerekmektedir. Ameliyat izinin neredeyse görünmez hale gelmesi için 6-9 ay geçmesi gerekmektedir.