Göz Altı Restorasyonu

Göz Altı Restorasyonu

Uyku düzensizliği, yorgunluk, alkol, sigara kullanımı, hormonel değişiklikler ve düzensiz yaşam biçimi gibi birçok etken gözaltlarında oluşacak renk değişimlerine ve göz altında oluşacak çökmelere sebep gösterilebilmektedir. Bunların yanında zaman içinde yaşlanma ile de göz altında çökmeler oluşabilmektedir. Göz altı çukurlarınıza daha kalıcı ve kolay bir çözüm arıyorsanız kliniğimiz bu konuda size yardımcı olabilmektedir.

Hyalüronik asit ve peptidlerden oluşan materyal ile gözaltlarına yapılacak basit bir işlem sonucunda hem gözaltlarınızda oluşmuş çukurları düzeltebilir hem de bu bölgedeki renk değişimleriyle başa çıkabilirsiniz. Cildi nemlendirmek ve canlandırmak için tüm yüze de uygulanabilen bu materyal cilt altına ince bir iğne veya kanül yardımıyla enjekte edilmektedir. Bu sıvının içinde bulunan yeniden yapılandırma özelliği sayesinde gözaltının cilt kalitesi arttırılırken aynı zamanda bu bölgedeki morluklar ve çukurlar da giderilmektedir. Yaklaşık 15 dakika süren bir işlem olan ışık dolgusunun etki süresi kişiye göre değişmekle birlikte genellikle 9 ay ile 1 yıl arasında değişmektedir. İşlem sonrasında herhangi bir alerjik reaksiyon veya yara izi ile karşılaşılmadığı gibi, hasta günlük yaşantısına kesintisiz devam edebilmektedir.

Göz altı ışık dolgusu nasıl uygulanır?

Bu dolgunun uygulanması diğer dolgu uygulamalarına göre özellik gösterir. Göz altı ışık dolgusu deri altına değil kemik üzerine uygulanmaktadır. Uygulama esnasında ışık dolgusu çok yavaş olarak verilmelidir. Dolgu içeriğinde bulunan lokal anestezik madde nedenyile ağrı oluşturmaz. Yine iğnelerin morarma ve şişme yapması nedenyile göz altı dolgusu kanul ile verilmelidir. Kanülün ucu künt olduğu için herhangi bir şekilde morarma, şişme olmamaktadır.

Bu uygulamanın ömrü ne kadardır?

Göz altı ışık dolgusunun etki süresi kişiye göre değişmekle birlikte genellikle 9 ay ile 1 yıl arasında değişmektedir. İşlem sonrasında herhangi bir alerjik reaksiyon ve yara izi ile karşılaşılmadığı gibi, hasta günlük yaşantısına devam etmektedir.