ÇENE ESTETİĞİ

ÇENE ESTETİĞİ

Çene bölgesindeki bozukluklar doğuştan veya bir kazaya bağlı olabilir, ancak bu bölgedeki orantısızlık tüm yüzün duruşuna etki edeceğinden genel estetik söz konusu olduğunda son derece önemli bir problem olarak ele alınmalıdır. Çene düzeltme için ilk akla gelecek uygulama cerrahi operasyonlardır. Ancak çene estetiği oldukça zor ve iyileşme süreci de uzun ve acılıdır. Bu nedenle çoğu insan çene estetiğinden çekinmektedir.

Çene düzeltme için cerrahi operasyonlara alternatif olarak kullanılmaya başlayan ve günümüzde giderek yaygınlaşan bir diğer tedavi yöntemi ise botokstur. Vücudun pek çok farklı noktasında, farklı problemlere çözüm olarak kullanılan botoks uygulamaları çene düzeltmede de kullanılmaktadır. Çene hattına yapılan dolgu ile daha düzgün ve orantılı bir hat elde edilmektedir. Üstelik cerrahi operasyonlarla karşılaştırıldığında son derece acısız bir işlemdir. Yalnızca 10-15 dakika süren botoks uygulaması ne yüzde herhangi bir iz bırakır ne de hastaya herhangi bir rahatsızlık sağlamaktadır. Botoks ile çene düzeltme işleminin etki süresi 4 aydır ancak işlemin yeterince tekrarlanması sonucunda etki süresi öncelikle 10 aya kadar çıkarılabilmekte ve hatta zaman içerisinde kalıcı hale dahi getirilebilmektedir.

Bıçak altına yatmadan, hızlı ve acısız şekilde çene hattınızdaki bozuklukları düzeltmek istiyorsanız çene dolgusu tam size göre olabilir. Daha fazlası için lütfen kliniğimizle iletişime geçin.