SAÇ DOLGUSU

SAÇ DOLGUSU

Saçlarımız güzelliğimizi yansıtan en önemli parçamızdan biri olmasına karşın malesef en kolay kaybedebildiğimiz şeylerin başında geliyor. Saç dökülmesinin, yıpranmasının ve sağlıksız görünmesinin temel nedeni genetik faktörlerdir. Bunun dışında stres, sigara, beslenme bozuklukları, diyabet, menopoz ve vitamin eksikliği gibi faktörler de saçların canlılığını yitirmesine, kan dolaşımının zayıflamasına ve bunun sonucunda saç hücrelerinin zarar görerek saçların dökülmesinde önemli rol oynamaktadır.
Kök Hücre Destekli Saç Dolgusu (Dr CYJ Hair Filler) Uygulaması Nedir?
Öncelikle Dr. CYJ Hair Filler saç dolgusu dünyanın ilk saç dolgusu olma özelliği ile oldukça iddialı bir dolgu ürünü olmasının yanı sıra dökülmeleri durdurmada ve saç sağlığını geri getirmede sağladığı kolaylık ve konfor ile de ön plana çıkmaktadır. Hekim tarafından yapılan bir medikal estetik uygulaması olan saç dolgusu aynı zamanda saç derisinde yeniden yapılanma sağlayan ve kan dolaşımını arttıran hyalüronik asit ve saç için özel olarak formülize edilmiş zengin peptit zinciri ile ön plana çıkıyor.
Saç Dolgusu Nasıl Uygulanır ve Kaç Seans Gereklidir?
Dr. CYJ Hair Filler hekim tarafından enjeksiyon yöntemi ile uygulanması gereken bir medikal estetik uygulamasıdır. İşlemin tamamlanması yaklaşık 10 dakika kadar sürer ve hasta aynı gün sosyal yaşamına devam eder. Uygulama 1 veya 2’şer haftalık aralıklarla tekrarlanır. Genelde saçın ihtiyacına ve yıpranma miktarına göre 4-6 seans uygulanması yeterlidir. Saç dolgusu uygulamasından sonra maksimum etki için 24 saat saçın yıkanmaması iyi bir yaklaşım olacaktır.
Neden Kök Hücre Destekli Saç Dolgusu Tercih Edilmeli?
Saç dolgusu içeriğindeki 7 faktörlü etki mekanizmasına sahip zengin peptit zinciri ve hyalüronik asit içeriği ile saç derisindeki kan dolaşımının artmasını sağlar, yeni saç gelişimini destekler, saçı besleyerek güçlendirir ve daha kalın ve sağlıklı çıkmasında önemli rol oynar. Saç dolgusu saçı besleyip güçlendirirken aynı zamanda dökülmenin durdurulması ve hasarlı saç hücrelerinin geri getirilmesinde etkili bir kür oluşturur.
Dahası, saçlı derinin canlılığını geri kazanması, saç hücrelerinin onarılması ve yıpranmış bölgede yeniden saç çıkışının sağlanması için kullanılan en kolay ve etkili yöntemlerden birisi saç dolgusudur. Saç dolgusu saç ekiminin aksine seanslara yayılmış ve ortalama 10 dakikada uygulanan basit ve etkili bir uygulamadır. Kök hücreyle kombine edildiği zaman alınan sonuç çok daha fazla olmakta ve aynı zamanda henüz ölmemiş ama saç hücrelerinin geri kazanımı da mümkün olmaktadır.
Avantajları:
Saçlı deride kan dolaşımı arttırır.
Saçın daha güçlü ve kalın çıkmasını sağlar.
Zengin içeriği sayesinde saçı besler ve canlandırır.
Kök hücre sayesinde saç hücrelerini onarır ve saçın dökülmesini durdurur.
Saçlara canlı ve diri bir görünüm verir ve kötü ilerleyen süreci tersine çevirir.
Hızlı, konforlu, ağrısız bir medikal uygulamadır.hasya aynı gün sosyal yaşamına devam eder.
Growth faktör ile tam ölmemiş saç hücrelerini iyileştirerek bazı saçların geri kazanımını sağlar.
Saç ekimi yaptırmış hastaların ekim yapılan bölgedeki saçları güçlendirici etkisi sayesinde başarı oranını arttırır.
Saç dolgusu saçı seyrelmekte ve zayıflamakta olan ancak saç ekimi düşünmeyen hastalar için harika bir alternatiftir.
Kimlere Uygulanabilir?
Saç dolgusu(Dr. CYJ Hair Filler) ve stem cell kök hücre uygulaması kadın erkek farketmeksizin saç dökülmesi, yıpranmış saç problemi ve seyrelme sorunu çeken tüm hastalara rahatlıkla uygulanabilen konforlu, basit ve ağrısız bir doktor uygulamasıdır. Saç dolgusu ve Kök hücre uygulaması genetik faktörler veya stres, beslenme bozukluğu, vitamin eksikliği gibi dış etmenler nedeniyle saç problemi yaşayanlar, saç ekimi için henüz erken olan ama dökülme sorunu durdurulamayan kişiler için en etkili yöntemlerin başında gelmektedir.
Saç Ekimi Sonrası Kök Hücre Destekli Saç Dolgusu Uygulamasının Önemi
Kök hücre destekli saç dolgusu uygulamasının bir diğer önemli avantajı saç ekimi yapılmış hastalara uygulandığında başarı oranlarını önemli ölçüde arttırabilmesidir. Bunun sebebi patentli peptit zinciri,hyaluronik ve growth faktörlü kök hücre kombinasyonunun saç ekimi uygulanan bölgedeki saçların güçlenmesinde önemli rol oynamasıdır.