6D STAR ASKI

6D STAR ASKI

Yaşlanma, doğumla birlikte başlayıp hayatımızın sonuna kadar devam eden biyolojik bir süreçtir. Yaşlanmanın etkileri sadece deri yüzeyinde değil deri altı kolajen dokusunda, yağ dokusunda, kas dokusunda ve kemik dokusunda da meydana gelir. Yıllar geçtikçe yüzümüzdeki yağ yastıkları erir ve yüz ovalimiz aşağı doğru sarkar. Yapılan tüm kozmetik uygulamaların amacı bu bölge ve dokulardaki kayıpları olabildiğince yerine koymak ve cildi eski canlı ve sağlıklı görüntüsüne kavuşturmaktır.
6D Star askısı bu amaçla ortaya konan oldukça güçlü bir uygulamadır. Bu yöntemle erkek/kadın fark etmeksizin yüzde ve boyunda oluşan sarkmalar ve asimetriler toparlanabildiği gibi deri altı kolajeni uyarılarak cildin daha sıkı ve daha sağlıklı olması da sağlanmaktadır. 6D star askısı adı verilen ipler kullanılarak yüz ovali yukarı doğru toparlanır ve bu toparlama sayesinde 5-10 yaş geriye gitmemiz mümkün olur.

6D Star Askısı Uygulaması ve Etkileri
Yapılan uygulamanın etkisi işlem sonrası hemen fark edilir. İşlemde kullanılan ipler diğer emilebilir iplere nazaran daha uzun ömürlüdür, alerji yapmaz ve ortalama sekiz ay içerisinde erimeye başlar. Eriyebilen ipler olduğu için cilt altına da herhangi bir zarar vermez. Uygulamanın etkisi ise 1.5 – 2 yıl boyunca devam eder. Cerrahi işlem tercih etmeyen ve günlük hayatına hemen devam etmek isteyen kişiler için oldukça güzel bir seçenektir. Uygulama mutlaka steril şartlarda yapılmalıdır.

6D Star Askısı İşlem Sonrası
İşlem sonrasında hastalara çok fazla mimik kullanmaması, yüzüstü yatmaması ve yaklaşık bir hafta süren antibiyotik tedavisi önerilir. Hafif morluklar, kızarıklıklar, ödem ve gamze belirtisi genelde bir hafta içinde geriler ve hasta işlem sonrası normal hayatına geri dönebilir.