POPO ESTETİĞİ

POPO ESTETİĞİ

Kadın vücudunun en önemli parçalarından biri olan poponun vücut ve kalçalar ile orantılı büyüklükte olması, yandan bakıldığında yeterli belirginlikte olması, pürüzsüz ve yuvarlak bir görünümde olması kadın figürünün tanımlanmasında belki de göğüslerden daha ön plana çıkmaktadır. İhtiyaca bağlı olarak farklı yöntemler kullanılarak popo şekillendirilebilir.

BREZİLYA TİPİ POPO KALDIRMA
Brezilya popo estetiği, vücudunuzun diğer bölümlerindeki doğal yağlar kullanılarak vücudunuzun güzelleşmesine ve poponuzun kaldırılmasına olanak verir. Liposuction ve lipofilling kullanılarak, pek çok kişinin hayalini kurduğu doğal görünüme, canlılığa, sıkılığa ve vücut hatlarına kavuşabilirsiniz.

Amaç sadece poponun yağ ile büyütülmesi değil aslında vücudun şekillendirilmesidir. O yüzden ameliyat öncesi dönemde hastanın hangi bölgelerinden ne kadar yağ alınacağı ve ne kadar yağın poponun hangi bölgelerine enjekte edileceğinin belirlenmesi bu yöntemde çok önemlidir.

Enjekte edilen yağların iyileşme döneminde bir kısmının eriyip yok olacağı bir gerçektir. Kalan miktarın ise popo bölgesinde kalıcı olacağı bilinmektedir. İşlem ileri tarihlerde yenilenebilme şansına yani birden fazla kez yapılabilme şansına sahiptir.

KALÇA DİKLEŞTİRME VEYA GERME
Kalça germe (popo germe) ameliyatı fazla kilo kaybı sonrasında formunu kaybetmiş gevşek deri ve yağ dokusunun özel cerrahi bir teknik ile alınması işlemidir. Popoda sarkan deri ve yağ dokusu alındıktan sonra geriye kalan doku gerilerek kalçaya yeni bir estetik form kazandırılır.

Kalçaların sarktığı durumlarda yapılması gereken cerrahi işlemler sarkma derecesine göre belirlenir. Poponun alt kıvrım çizgisinin dış sınırının bacak arka ortasını aşması durumunda poponun sarkmasından yani ptozisden bahsedilebilir. Genç hasta ve hafif ptozis varsa popo silikonu düşünülebilirken daha ağır formlarda deri çıkarılarak yapılacak germe ameliyatlarına ihtiyaç duyulabilir. Deformitenin derecesine göre popo bölgesinin üstünden veya altından planlanacak izler ile popo yukarı doğru kaldırılabilir. Yöntemin en büyük çekincesi poponun hangi bölgesinden yapılırsa yapılsın operasyon alanında kalacak izlerdir. Bu izler bazen poponun tam üstünde kemer gibi bazen yanda bazense poponun altındaki çizgi üzerinde olabilmektedir. Ayrıca bu bölgenin oturma alanında olması ve hareketli bölge sınırına yakın olması dikiş iyileşme ve açılma problemleri ile karşılaşabileceğimiz gerçeğini de beraberinde getirmektedir.