H100 AŞISI

H100 AŞISI

Son dönemlerde deri içerisine yapılan enjeksiyonlar ile zamanın kaybettirdiği yapıtaşlarını yerine koyduğumuz tedavi yöntemleri hastalarımız arasında oldukça popüler hale geldi. Bu uygulamalar arasında H-100 aşısı bilinirlik açısından benzer uygulamalar arasında farklı bir yere geldi diyebilirim. H-100 aşısının özelliklerine göz atalım.

H-100 aşısı içerik olarak hyaluronik asit, mannitol, peptidler, DMAE, organik silikon, B1-B6 vitamini ve kollajen yapısında bulunan amnioasitlerin yanısıra deri yapısını destekleyen aminoasitleri de içermektedir.

Hyaluronik asit, deri yapımızda da bulunan şeker yapıda bir yapıtaşıdır. Deriye elastikiyet ve nemlilik kazandıran bir moleküldür. Zamanla üretimi azalmaktadır, buna bağlı olarak ince çizgiler, mat-kuru bir görüntü meydana gelmektedir.

Mannitol uzun yıllardır tıpta kullanılagelmiş bir moleküldür. Az bilinen bir özelliği ise güçlü bir antioksidan olduğudur. Özellikle hyaluronik asit ile kombine olduğunda nem tutucu özelliğini arttırır. Antioksidan özelliği sayesinde de hyaluronik asitin erken yıkımını önler.

Peptidler son yıllarda pek çok alanda olduğu gibi Dermatoloji alanında da farklı kabiliyetleri ile pek çok etkiyi sağlayabilmemize olanak sağlayan protein yapıda maddelerdir. H-100 aşısı içerisinde bulunan peptidler dokunun kollajen başta olmak üzere yapıtaşlarının üretimini arttırmakta ve deri kalitesini arttırmaya yönelik etkilere sebep olmaktadır.

H-100 aşısı sonrası etki olarak ne beklenir?
Deride sağlıklı ve nemli bir görüntü elde edilmesi amaçlanır. Ayrıca ince kırışıklıklarda toparlanma, elastikiyette artış, gözeneklerde sıkılaşma beklenir.

h 100 aşısı İşlem nasıl yapılıyor?
Uygulama diğer deri destekleyici işlemlere benzer şekilde yapılıyor. Cilt lokal anestezik kremlerle uyuşturulduktan sonra temizlenerek enjeksiyona hazır hale getiriliyor. İşlem yapılacak bölgeye 1-2 cm aralıklar ile özel iğne uçları kullanılarak enjeksiyon uygulanıyor. Uygulama yaklaşık olarak 20 dakika kadar sürüyor. H-100 aşısından sonra cilt altında hafif şişlikler meydana geliyor ve bu şişlikler 4-6 saat sonra tamamen ortadan kalkıyor.

İşlem yapıldığı gün makyaj yapılmasını ve su değmesini istemiyoruz ancak ertesi gün herhangi bir kısıtlama kalmıyor.

h 100 aşısı Hangi bölgelere yapılabilir?
Özellikle dış ortamın yaşlandırıcı etkilerine maruz kalan bölgelere sıklıkla uygulama yapıyoruz. Ancak uygulama ihtiyaç halinde bütün deri bölgelerine yapılabilmektedir.

h 100 aşısı Kaç seans yapılmalıdır?
Derinin yaşı ve ihtiyacına göre 2 hafta aralıklar ile 2-4 seans yapılmalıdır. İstenilen seans sayısına ulaşıldığında uygulamaların etkinliği 9-12 ay kadar devam etmektedir.