ASKILAMA İLE AMELİYATSIZ YÜZ -BOYUN -GIDI GERME

FRANSIZ ASKI

Ameliyatsız yüz gerdirme teknikleri, estetik dünyasında günden güne daha popüler bir hale geliyor. Fransa’da başlayan Fransız askı tekniği artık tüm dünyada kullanılan yüz estetiklerinden biri haline geldi. Cerrahi bir operasyon için zamanı olmayan, anestezinin getireceği komplikasyonlarla uğraşmak istemeyen kişiler Fransız askı uygulamasını tercih ediyorlar. Fransız askı uygulamasının bu kadar yaygın olmasının bir diğer sebebi ise hastanın mimikleriyle uyumlu olması. Bu sayede doğal yüz gerdirme yaptırmak isteyen kişiler de Fransız askı yöntemi ile istedikleri sonucu elde edebiliyorlar. Siz de yaşlılığın etkilerini geciktirmek ve daha güzel bir şekilde yaş almak istiyorsanız Fransız askı yöntemini araştırmalısınız.

Fransız Askısı Nedir?
Fransız askı yönteminde kullanılan ipler Fransa’da geliştirildiği için bu tekniğe Fransız askı ismi verilmiştir. İçi polyester, dışı cilt dokusu ile uyumlu silikon malzemeden elde edilen bu ipler sayesinde yüzdeki sarkmalar ve kırışıklar güvenli bir şekilde ortadan kaldırılıyor. Fransız askı yönteminde kullanılan malzeme, biyolojik olarak insan vücudu ile uyumlu olduğu için kısmi yüz felcinde de kullanılabilir. Tamamen güvenli ve minimal riskleri olan bu işlem sayesinde uzun yıllar genç görünmek artık mümkün!
Cerrahi yüz germe operasyonuna alternatif olarak gösterilien Fransız askı yönteminin amacı yüzdeki yaşlılık etkilerini silmek ve yüzde lifting etkisi yaratarak gençleşmektir. Eğer siz de yüzünüzde beliren kırışıklık ve sarkmadan mutlu değilseniz ve pratik bir operasyonla daha genç görünmek istiyorsanız Fransız askı yöntemini değerlendirmelisiniz.

Fransız Askı Yöntemi Kimler İçin Uygundur?
Yüzünde ameliyat olmadan gençlik etkisi yaratmak isteten kişilere Fransız askı öneriliyor. Yüz bölgesinde kolajen ve Hyaluronik asit azalması 30’lu yaşlarda azalmaya başlar. Bunun sonucunda da ciltte ilk kırışıklıklar meydana gelir. Eğer cildinizdeki kırışıkları yeni oluşmaya başladığında kontrol altına almazsanız, yüzde sarkma ve derin kırışıkların olması kaçınılmazdır.
Fransız askı yöntemi 30 ila 65 yaş arasındaki kadın ve erkekler için uygundur. Bu ameliyatsız yüz germe uygulaması cildinizdeki sarkmaları yukarı doğru kaldırılırak yüzünüzün en az 5 yıl daha genç görünmesini sağlar. Yaşlanmanın etkisi ile yüz hatlarınızın kaybolduğunu, yanakların çene kemiği üzerine yığıldığını ve kaşlarınızın aşağı doğru sarktığını gözlemliyorsanız Fransız askı estetiğinin zamanı geldi demektir.

Fransız Askı Yönteminin Etkileri Nelerdir?
Yüz ovali ortaya çıkar
Çene kemiği belirginleşir
Elmacık kemiği ön plana çıkarılır ve yüzde Hollywood yanağı etkisi belirir
Yüzdeki kırışıklar azalır
Medikal iplerin etrafında etrafında oluşan kolajen üretimi, cildi destekler ve cildin gençleşmesini sağlar
Fransız askısı kasları etkilemediği için doğal mimiklerin korunmasına yardımcı olur

Fransız Askı Nasıl Yapılır?
Fransız askısı estetiği lokal anestezi veya sedasyon uygulaması altında 30 -45 dakika ila arasında süren bir uygulamadır. Yüzde gençlik etkisi yaratmak istenilen bölgeye, uzman hekim tarafından Fransız medikal ipler yerleştirilir. Medikal ipler çoğunlukla kulak üzerinden deri altına yerleştirilir, böylece operasyon izi saçlı deriye gizlenir. İpler gerilerek hastanın yüzünde simetri ve lifting etkisi sağlanır. Son olarak medikal ipler sabitlenerek uygulama tamamlanıyor.
Fransız askı operasyonundan sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. İlk birkaç gün yüz üstü uyumanız tavsiye edilmez. Fransız askı işleminde kullanılan medikal ipler ortalama 3 sene vücuttan doğal yöntemlerle atılacaktır. Dilerseniz tekrar Fransız askı yaptırabilirsiniz.