VASER LİPOSUCTİON

VASER LİPOSUCTİON

Klasik liposuctionda ince bir kanül yardımı ile yağ alınacak bölgeye özel bir solusyon verilir. Bu sıvı sayesinde işlem daha az kanamalı geçer ve ameliyat bölgesi uyuşturulmuş olur. Daha sonra sıvı hale getirilmeye çalışılmış olan yağ hücreleri başka bir kanül ile alınır.

Laser liposuctionda ise araya bir basamak eklenir. Ucunda lazer enerjisi olan bir kanül ile yağ hücreleri eritilmeye çalışılır. Vaser liposuctionda ise araya eklenen basamakta ucunda ultrasonografik ses dalgası yayan bir kanül ile yağ hücreleri eritilmeye çalışılır. Böylelikle daha az kanamalı bir operasyon yapılabilir. İşlem daha fazla yağ hücrelerine spesifik olduğu için sinirlerin etkilenme olasılığı azalır ve ameliyat sonrası alanlardaki his kaybının az olması beklenir. Daha az ödem beklenir ve bu da daha kısa süreli korse kullanımına ve sosyal hayata dönüşün daha hızlı olmasına sebep olur.

Özellikle cilt sıkılaşmasını istediğimiz hastalar için düşünülebilecek alternatifler olup erkeklerde jinekomasti denen göğüs büyümelerinin tedavisinde ve karın kaslarının önündeki çizgilerin belirginleştirilip kaslı bir karın görünümüne sahip olmak isteyen hastalarda (six-pack cerrahisi) yani high-def liposuction denilen operasyonlar ile kol ve gıdı bölgesine liposuction uygulanacak hastalarda tercih edilebilecek bir alternatiftir.