SAÇ EKİMİ

SAÇ EKİMİ

Saç ekimi, saçları onarmanın etkili bir yoludur. Saç ekimi ameliyatı saçları başın arka tarafından alır ve saç dökülmesi alanına taşır. Alınan saçların kel bir alana ekilmesi, büyüme kabiliyetini değiştirmez. Donör alanın sağlıklı olması ve yeterli greft sayısını sağlaması, saç ekiminin başarısı için bilimsel temel oluşturmaktadır.
Saç dökülmesi yaşayan ancak saç derisinin iki yanında ve arkasında yeterli donör alanı bulunan kişiler saç ekimi ameliyatı için mükemmel adaydır. Saç ekimi ameliyatı, son on yılda gelişti ve çok doğal görünümlü sonuçlar verdi.
Modern saç ekimi ameliyatı rahat, öngörülebilir ve doğal görünümlü sonuçlar sağlar. Ancak saç dökülmesi yaşam boyu sürecek bir süreçtir. Çoğu erkek, yaklaşık 40-45 yaşına kadar erkek tipi kellik geliştirir. Bundan sonra, yaşlanma süreci saç tellerinin tamamını inceltme eğilimindedir.
Saç ekimi ameliyatının yan etkileri nispeten hafiftir, ameliyattan sonra hafif ağrı ve rahatsızlık, göze doğru şişlik ve greftler üzerinde oluşabilecek döküntü oluşumundan ibarettir. Saç ekiminize devam etmeye karar vermeden önce, doktorunuz birkaç önemli konuyu inceler;

Genel sağlığınız iyi mi?
Kanama veya iyileşme bozukluklarınız var mı?
Yaşınız ve saç dökülme dereceniz ne?
Donör alandaki saçlarınızın kalitesi ve miktarı nedir?
Nihai kozmetik amacınız nedir?
Bunlar, birisinin saç ekimi için uygun bir aday olup olmadığına karar vermedeki en önemli konulardan bazılarıdır.
Saç ekimi sürecinin ilk adımı saç çizgisi tasarımıdır. Ardından donör alanı hazırlanır. Arkada bulunan saçlar alınır ve alıcı alana ekilir. Genellikle FUE tekniği kullanılmaktadır. bu teknik bir iğne ucu kadar yara izine neden olur ve bu kesilere saçlar ekilir. İşlem süresi genellikle 3-6 saat arasındadır ve ameliyat sırasında yiyebilir veya içebilirsiniz.

DHI Saç Ekimi Hakkında Tüm Bilinmesi Gerekenler
Diğer saç ekim yöntemlerinden farklı olarak DHI ( Doğrudan Saç Ekimi) ile alıcı alanda kesik veya deliklere gerek yoktur. Saç kökleri, patentli DHI implanter aracı kullanılarak doğrudan bölgeye implante edilir. Bunun bir sonucu olarak, her greftin derinlik, yön ve yerleştirme açısının tam kontrolü yapılmaktadır.
Diğer saç ekim yöntemlerinin aksine, DHI saç ekimi, neşter, kesi veya dikiş içermez. Saç foliküler üniteleri, bölgedeki travmayı önlemek için özel olarak tasarlanmış tek kullanımlık bir alet kullanır.
DHI saç ekimi ile, nekrotik kesilme riskinden kaçınmak ve ayrıca kendi doğal ortamları dışında çok uzun süre kalmanın etkilerinden kaçınmak için saç köklerinin işlenmesi gerekmez. Bunun yerine, DHI saç ekimi yöntemi ile çıkarılan saç kökleri doğrudan belirli bir sıcaklıkta ve yerleştirmeden sonra gelişimlerini artıran bir çözelti içine yerleştirilir ve saklanır.
Yeni teknolojiler sayesinde, hasta isterse işlemden önce başını tamamen tıraş etmek gerekmez.
DHI saç ekimi tedavisi erkek ve kadın hastalar için uygundur.
Vakaların çoğunda hastalar, seanstan sonraki ertesi gün işe dönebilir.
Aşırı saç dökülmesi vakalarında ve başın arkasındaki saçlar alıcı alanı örtmek için yeterli olmadığında, yüz ve vücut kıllarını kullanmak mümkündür.
İmplant edilen saç dökülmeyeceğinden uzun süreli bir ilaca gerek yoktur.
Tam sonuçların görülmesi 12 ay sürer, ancak saç büyümesi iki ay içinde görülür.